Ar kiekvienai organizacijai yra reikalinga koučingo kultūra? Kaip ją sukurti? Kokias naudas ji teikia?
Prieš pradedant atsakyti į šiuos klausimus, reikia atsakyti į pagrindinį – o kas gi yra ta koučingo kultūra? Tik atsakius į šį klausimą, mes galime nuspręsti, ar ji reikalinga.
Atsakius teigiamai, pravartu pradėti ieškoti tinkamiausio būdo ją į(si)diegti.
Ne visoms organizacijoms koučingo kultūros reikia čia ir dabar. Kartais atotrūkis tarp dabartinių ir norimų saviorganizacijos praktikų yra toks didelis, kad verta pradėti nuo mažesnių žingsnių, kurie palaipsniui subrandintų organizaciją norimam pokyčiui.
Koučingo kultūra siejasi su galios perskirstymu organizacijos viduje. Norint tai atlikti tvariai, reikalingas planas. To plano neatsiejamos dalis – tai situacijos į(si)vertinimas, diegimo planas ir laikas. Taip pat reikalingi šio plano įgyvendinimo atramos taškai – ambasadoriai, kurie ir bus to pokyčio katalizatoriais.
Ir visai nesvarbu, tai didelė organizacija, ar smulkus ir vidutinis verslas, kurį sudaro vienas žmogus. Tvarus pokytis visuomet prasideda vienodai: prieš sukuriant koučingo santykį išorėje – komandoje, padalinyje ar visoje organizacijoje, būtina jį su(si)kurti bent vieno asmens viduje.
Apie tai, nuo ko verta pradėti kurti koučingo kultūra, kaip tai padaryti ir daugelį kitų susijusių dalykų mes ir kalbamės šiame podcaste.
Miroslavas Monkevičius, ACC – https://linkedin.com/in/mmonkevicius/
Brigita Taralė – https://www.linkedin.com/in/brigita-tarale/
Raimonda Kostiuškevičiūtė Ohnjec – https://linkedin.com/in/raimonda-kostiuskeviciute/
Padėkite mums augti – prenumeruokite podcast’ą apie koučingą ir pasidalinkite juo su savo soc tinklu.
Jūsų pasiūlymų lauksim čia: podcast@coaching.lt
Visi Coaching.lt genties projektai yra čia: https://coaching.ltPrenumeruokite Coaching.lt Naujienlaiškį: https://coaching.lt/naujienlaiskis/
Bendraukime ir soc tinkluose: